HELLO
Dina Plevnik Zamjenica glavnog urednika / Deputy editor

“Čistite šminku s lica prije spavanja”, to je savjet koji smo bezbroj čuli od brojnih stručnjaka, manekenki i slavnih holivudskih glumica, no rijetko tko govori o tome da i čišćenje lica može biti pogrešno, ako se ne izvodi na pravi način.

Danas se na tržištu mogu naći bezbrojni proizvodi za čišćenje lica i skidanje šminke, za svaku dob i svaki tip kože, no što ako ste se u potpunosti posvetili tom izuzetno važnom koraku beauty rutine, a koža vam izgleda gore no ikad?

Naravno, na stanje kože mogu utjecati stres, neodgovarajuća prehrana, nedostatak sna, cigarete, alkohol i hormonalne promjene, ali i pogrešna njega koja ima više štete nego koristi.

Pet načina na koji čišćenje lica izvodite potpuno krivo

Kao i pri svakom drugom koraku njege lica, važno je pronaći odgovarajuće proizvode, a zatim biti temeljit i uporan, ali i nježan prema koži kojoj treba pristupati s puno ljubavi. Ovo je najčešćih pet načina na koji žene lice čiste potpuno krivo.

Kad je čišćenje lica uzrok problema

1. Ne provjeravate jeste li sve skinuli

To što ste preko lica prešli blazinicom na kojoj je ostao popriličan sloj šminke ne znači da ste zaista uklonili sve ostatke make upa i prljavštine. Kad biste još jednom prošli blazinicom po licu, možda bi vas iznenadilo što biste na njoj još vidjeli.

PROČITAJTE: Kim Kardashian akne je skrivala godinama – sad je napokon progovorila o problemu koji muči mnoge

Čišćenje lica obavezno se mora obavljati u dvije etape koje uključuju početno skidanje šminke i završno skidanje šminke koje možete obaviti uz još nekoliko prijelaza blazinicom natopljenom micelarnom vodicom po licu ili pranje blagim sredstvom za čišćenje ili nježnim sapunom. Blazinica mora biti u potpunosti čista kako bismo čišćenje lica mogli smatrati uspješnim.

2. Koristite samo maramice za skidanje šminke

Maramice za skidanje šminke svi vole jer su najjednostavnije za korištenje, no one nisu najbolji izbor. Mogu poslužiti kao početni korak koji će skinuti najveći dio šminke, no zatim mora uslijediti pranje lica odgovarajućim proizvodom ili čišćenje micelarnom otopinom.

Maramice za skidanje šminke također zahtijevaju grubo mehaničko trljanje po licu koje može uzrokovati oštećenje trepavica, iritaciju očiju i prijevremeno stvaranje bora, upozoravaju mnogi stručnjaci pa bi svakako trebali malo razmisliti ako ih svake noći koristite bez drugih beauty proizvoda.

3. Uopće ne razumijete što koji proizvod za čišćenje lica radi

Šminku pokušavate “izbrisati” tonerom ili losionom za čišćenje lica koji se zapravo nanose nakon skidanja šminke kako bi joj vratili vlagu, a oči trljate agresivnim gelom za čišćenje lica koji je namijenjen koži sklonoj prištićima? Prije svega se educirajte o svakom proizvodu i tipu svoje kože, a ako niste preveliki beauty stručnjak i nemate volje za predugo čišćenje lica – pojednostavite stvari.

Kad je čišćenje lica uzrok problema

4. Koristite proizvode namijenjene krivom tipu kože

Zašto biste koristili salicilnu kiselinu na izuzetno osjetljivoj koži ili masnu kožu čistili proizvodima za izrazito suhu kožu? Što god vaša omiljena beauty influencerica rekla – važno je samo kakav je tip vaše kože, koristite li odgovarajuće proizvode i jeste li pedantni.

5. Pretjerano čistite kožu

Da, čišćenje kože treba biti detaljan posao no ne i grub. Ako kožu čistite agresivnim sredstvima za čišćenje lica, svakodnevnim izvođenjem pilinga i još na sve to dodajete grubo četkanje ili trljanje, naravno da će koža reagirati i pokazati sve suprotno od onoga što želite.

Kad je čišćenje lica uzrok problema

Budite nježni prema svojoj koži. Pružite joj mnogo jubavi i ona će vam uzvratiti.

druge vijesti