Dobitnik Emmyja Billy Porter otkrio je da mora prodati svoju kuću zbog štrajkova koji su u tijeku u Hollywoodu.
Billy Porter osjeća posljedice štrajka glumaca na svojoj koži
Glumac, pjevač i kazališna zvijezda, koji je najpoznatiji po ulozi Pray Tell u dramskoj seriji Pose, dokazuje da se u financijskim problemima mogu naći ne samo sporedni glumci, već i neka prilično poznata imena.
Billy Porter se proslavio na Broadwayu, osvojivši nagradu Tony za najboljeg glumca za svoju izvedbu u mjuziklu Kinky Boots prije nego što se proslavio u seriji Pose, za koju je 2019. dobio nagradu Emmy za najboljeg glumca u dramskoj seriji kao prvi otvoreni homoseksualni glumac u povijesti.
U Hollywoodu trenutno traje zajednički štrajk glumaca i scenarista, što se događa po prvi put od 1960. godine, i što je zaustavilo filmsku i TV industriju i izazvalo financijski kaos u Los Angelesu.
Govoreći u intervjuu za britanski Evening Standard, Billy Porter je rekao da je morao prodati svoju kuću zbog toga što je neizvjesno kada će se moći vratiti poslu.
“Život umjetnika, sve dok ne zaradiš stvarno ogroman novac – koji još nisam zaradio – i dalje traje od gaže do gaže. Trebao sam snimiti novi film i biti u novoj seriji koja je trebala početi u rujnu. Ništa od toga se ne događa.”
Glumac, koji je također glumio u verziji Pepeljuge iz 2021. s Camilom Cabello, dao je komentare u intervjuu o svojoj glazbenoj karijeri – kasnije ove godine izlazi mu album The Black Mona Lisa – ali je zbog štrajka odbio komentirati išta o svojoj glumačkoj karijeri.
Posljedice štrajka glumaca točno su onakve kakve studiji žele
Porter se osvrnuo na članak na utjecajnome portalu Deadline, u kojem je citiran anonimni direktor studija o štrajku scenarista: “Krajnji je cilj odugovlačiti sve dok članovi sindikata ne počnu gubiti svoje stanove i kuće.”
Porter je na to komentirao: “Dakle, osobi koja je rekla: ‘Izgladnjivat ćemo ih dok ne budu morali prodati svoje stanove’ – već ste me izgladnili.”
Glumci i scenaristi štrajkaju iz više razloga, ali glavni su malen prihod od streaminga i bojazan zbog razvoja umjetne inteligencije.