HELLO
HELLO! #HelloItsMe

Slavna hrvatska glumica Tihana Lazović uživa na moru. Na svojem Instagramu objavila je nove fotke koje su očarale fanove.

Kao svoju ljetnu destinaciju odabrala je otok Korčulu, koja je jako popularna među slavnim Hrvatima. Podijelila je koje knjige voli čitati dok se odmara u visećoj ležaljci uz more.

Prva knjiga koju je čitala je Čovjek providnosti Antonija Scuratija, treći dio trilogije o Benitu Mussoliniju, koja detaljno prikazuje njegov uspon na vlast i transformaciju Italije u fašističku državu. Scurati koristi bogatu dokumentaciju i izvore kako bi stvorio živopisnu sliku Mussolinija, osvjetljavajući složene političke, društvene i osobne aspekte njegovog života. Knjiga se izdvaja po svojoj sposobnosti da čitatelja uroni u mračno razdoblje talijanske povijesti, istražujući kako se jedan čovjek postavio kao lider naroda putem propagande i nasilja.

Druga knjiga je Tihi kaos Sandra Veronesija koja prati priču Pietra Paladinija, uspješnog čovjeka koji se suočava s iznenadnom smrću svoje supruge, dok se istovremeno mora brinuti o svojoj maloj kćerki. U svom pokušaju da se nosi s gubitkom, Pietro odlučuje da svakodnevno sjedi ispred škole svoje kćerke, pronalazeći u tom činu neočekivanu vrstu mira i introspekcije. Veronesi istražuje teme tuge, roditeljstva i egzistencijalne krize, prikazujući kako se obični trenutci mogu pretvoriti u duboka životna preispitivanja.

PROČITAJTE: Što poznati čitaju na plaži – Ovo je izbor Marka Petrića

Treća je knjigaMladi Mungo Douglasa Stuarta koja donosi dirljivu priču o odrastanju mladog dječaka Munga u radničkoj četvrti Glasgowa, suočenog s nasiljem, siromaštvom i kompliciranim obiteljskim odnosima. Mungo, koji dolazi iz protestantske obitelji, razvija zabranjenu ljubav s Jamesom, katoličkim dječakom, što dodatno komplicira njegov već teški život. Stuart vješto prikazuje Mungovu borbu za identitet i ljubav u okrutnom svijetu, oslikavajući snažan portret društvenih podjela i osobne hrabrosti.

Knjiga Kairos Jenny Erpenbeck istražuje strastvenu, ali destruktivnu ljubavnu vezu između mlade žene i starijeg muškarca u Istočnoj Njemačkoj tijekom posljednjih godina DDR-a. Njihov odnos, isprepleten politikom, manipulacijom i emocionalnim zlostavljanjem, postaje metafora za urušavanje političkog sustava i promjene koje dolaze. Erpenbeck vješto prikazuje kompleksnost ljudskih odnosa u vremenu povijesnih previranja, otvarajući pitanja o moći, kontroli i prolaznosti vremena.

druge vijesti