Muzej pop kulture u Seattleu uklonio je svaki spomen na J. K. Rowling
Muzej pop kulture u Seattleu prethodno je objavio post na blogu u kojem je objasnio svoju odluku da Rowling izbaci iz svoga postava zbog njezinih „super mrzilačkih“ stavova koji izazivaju “podjele“.
Prva knjiga o malom čarobnjaku izašla je prije 26 godina.
“U svijetu Harryja Pottera postoji određeni hladan, bešćutan entitet koji uživa u isisavanju radosti i ovaj put to zapravo nije Dementor. Voljeli bismo pristati na internetsku teoriju da te knjige zapravo nije napisao nijedan autor, ali ova osoba je malo previše glasna sa svojim super mrzilačkim i razdornim stajalištima da bi ih se zanemarilo. Za sada su kustosi odlučili ukloniti sve artefakte vezane uz nju iz ove galerije, kako bi smanjili njezin utjecaj. To nije savršeno rješenje, ali je ono što smo uspjeli učiniti u kratkom roku dok smo odlučivali o dugoročnoj praksi.”
J. K. Rowling postala je kontroverzna zbog svojih izjava o tome što je žena
Britanske novine Daily Mail izvještavaju da je muzej zadržao izloške povezane s Harryjem Potterom, ali bez spomena autorice franšize koja obara rekorde.
Muzej je prethodno uključio J. K. Rowling u svoju u Kuću slavnih znanstvene fantastike, ali je ona posljednjih godina postala kontroverzna osoba, posebno u SAD-u.
J. K. Rowling postala je kontroverzna zbog izjava o tome što je žena.FOTO: Profimedia
Kontroverzije oko J. K. Rowling počele su kada je javno podržala Britanku koja je tužila svoje poslodavce jer su je otpustili zbog njezinih stavova da je određena biološkim spolom. Rowling je izrazila podršku trans zajednici, ali i zabrinutost za sigurnost bioloških žena. U podužoj objavi na društvenim mrežama također je otkrila da je bila žrtva obiteljskog nasilja.
Autorica se nije pojavila na prošlogodišnjim događanjima u povodu 25. godišnjice prve knjige o Harryju Potteru, dok su tri mlade zvijezde koje su proslavile njezini filmovi izrazile solidarnost s trans zajednicom. Daniel Radcliffe, koji je u filmovima glumio Harryja, rekao je prošle godine da su mnogi mladi bili “povrijeđeni” stavovima J. K. Rowling.
Ako vam je ljeto već bilo vruće, pripremite se – Joško Gvardiol upravo je podigao temperaturu na novu razinu. U savršeno isklesanom izdanju, naš nogometni Adonis pojavio se u oskudnim kupaćim gaćicama i ostavio nas bez daha. Doslovno.
Neki ljeto čekaju zbog koktela, drugi zbog morske soli u kosi, ali mi ga čekamo zbog — muškaraca u speedo gaćicama. I to ne bilo kakvih. Govorimo o onima koji su cijelu godinu vježbali bez izgovora, jer znaju da se pravo tijelo za plažu ne gradi u lipnju nego u studenom. Među njima se posebno ističu domaći glumac, redatelj i (po novom) pjevač Miran Kurspahić i vječno svoj, modno neukrotiv i fizički impresivan Robert Sever.
Postoji nešto beskrajno šarmantno u tome kada netko tko dolazi iz druge kulture s tolikom lakoćom pogodi točan ritam našeg mentaliteta — a pritom nas još i nasmije do suza. Pedro Soltz, jedan od onih muškaraca koje ne možete ne primijetiti (ne samo zbog izgleda nego i zbog osobnosti), ovih je dana oduševio pratitelje videom koji savršeno prikazuje razliku između kupanja u Brazilu i u Hrvatskoj.
Ako vam je ljeto već bilo vruće, pripremite se – Joško Gvardiol upravo je podigao temperaturu na novu razinu. U savršeno isklesanom izdanju, naš nogometni Adonis pojavio se u oskudnim kupaćim gaćicama i ostavio nas bez daha. Doslovno.
Trideset godina od jednog od najmračnijih trenutaka europske povijesti, Srebrenica i dalje snažno odzvanja u svijesti svijeta. Ove godine, ta tišina boli i sjećanja dobila je plemeniti glas – onaj Vojvotkinje od Edinburgha, koja je, u ime kralja Charlesa III., posjetila Bosnu i Hercegovinu i sudjelovala na komemoraciji u Potočarima.