HELLO
HELLO! #HelloItsMe

U kulturi toksične pozitivnosti, može biti posebno loše kad se probudite i ne osjećate se potpuno sretno. Ovo se vjerojatno pogoršava kada otvorite svoje Instagram ili Facebook feedove samo da biste vidjeli nasmijane prijatelje na odmoru ili vjenčanju.

Lako je osjećati se kao da biste jednostavno trebali biti sretni, ali stručnjaci kažu da je mnogo više od toga. Vjerojatno postoje neka ponašanja i uvjerenja koja vam onemogućuju da se osjećate najbolje.

Stručnjaci za mentalno zdravlje, terapeuti, najbolje znaju koji to obrasci mišljenja, ograničavajuća ponašanja i uvjerenja najviše utječu na vašu sreću i ispunjenje. Ovo su neki od njih.

Sram, krivnja i briga

Mislim da su sram, krivnja i briga najčešći ometači sreće, baš u onome što vidim u radu s ljudima”, rekla je terapeutkinja Tamika Lewis.

stvari koje narušavaju sreću

Kada doživljavate jedan od ovih osjećaja, talac ste prošlih životnih iskustava ili se brinete za budućnost, objasnila je. “Dakle, niste u sadašnjem trenutku, a to stvarno remeti to zadovoljstvo i radost.”

Ne poduzimate ništa u svom životu

Terapeuti također kažu da mnogi njihovi klijenti često ne bave aktivnostima, odlukama ili strastima koje ih čine sretnima.

PROČITAJATE: Znanstvenici potvrđuju – Ovi zvukovi iz prirode smanjuju tjeskobu i stres

To bi moglo izgledati kao ostanak u vezi koja vas ne ispunjava ili izbjegavanje promjene posla jer vam je ugodno na dosadašnjemu, iako imate priliku napredovati.

Uspoređivanje s drugima

Komparativno razmišljanje je ono na što pomislite kada skrolate kroz društvene mreže i vidite te osobe za koje se čini da imaju sve. Njihovi životi na slikama i u objavama jednostavno su nevjerojatni. Važno je znati da to nije stvaran život i da ne možemo znati kako se drugi ljudi stvarno osjećaju.

Izjave ‘trebalo bi’

Još jedna stvar koja ide uz komparativno razmišljanje su očekivanja, poput onoga kakav bi vaš život trebao biti ili kako bi trebao izgledati.

stvari koje narušavaju sreću

To se naziva izjavama “trebalo bi“. Mogu biti manje važne poput “trebao sam oprati rublje danas” ili, češće, nebulozne, poput “trebao bih napredovati u karijeri do ove dobi” ili “trebao bih biti ispunjeniji“.

Ignoriranje dubljih problema

Može biti teško biti pošten i ranjiv u društvu koje potiče mentalitet da je čaša uvijek polupuna. Ali kada potiskujete duboko ukorijenjene probleme, zapravo štetite svojoj sreći – a to se posebno odnosi na traumu.

Izolacija

Prema terapeutima, izolacija je glavni izvor nesreće, pa čak i depresije. Povezani smo na društvenim mrežama, ali važno je i nešto drugo – biti povezan s ljudima u stvarnome životu.

druge vijesti