HELLO
Domagoj Kukec

Dr. Payal Bhalla, vodeća stomatologinja i čelna osoba Quest Dentala u Engleskoj, nedavno je objasnila da pokušaj “ubijanja dvije muhe jednim udarcem” pod tušem zapravo može dovesti do zdravstvenih problema.

Prvi problem s pranjem zubi pod tušem je to što temperatura vode može biti znatno toplija od one koju biste koristili da zube perete u umivaoniku.

Četkica može postati leglo bakterija stoga pranje zubi pod tušem nije preporučljivo

To može omekšati vlakna vaše četkice za zube, što ih može učiniti manje učinkovitima u čišćenju zubi.

“Iako je većina električnih četkica za zube vodootporna, ne bih preporučila njihovo uranjanje u vodu jer bi moglo oštetiti mehanizam i čekinje”, rekla je Payal Bhalla.

pranje zubi pod tušem

Korištenje istog izvora vode za zube i dijelove tijela također može dovesti do prijenosa klica u usta, što bi vas moglo učiniti bolesnima i ugroziti vaš imunološki sustav.

Dr. Payal Bhalla je rekla da “glava tuša može sadržavati bakterije, a kada perete zube ispod glave tuša, možda izlažete svoju četkicu za zube tim bakterijama, što opet povećava vjerojatnost za razvoj bolesti.”

Pranje zubi pod tušem troši previše vode

Pazite da vam pasta za zube ne kapne na pod tuša.

“Voda i pasta za zube mogu pod tuša učiniti skliskim, što može povećati rizik od padova i ozljeda, upozorila je Payal Bhalla.

“Vlaga pod tušem može stvoriti idealno okruženje za razvoj bakterija“, upozorava Payal Bhalla.

pranje zubi pod tušem

“Bakterije se mogu nakupiti na vašoj četkici za zube i potencijalno dovesti do problema s oralnim zdravljem, objasnila je.

“Dok perete zube pod tušem, možete potrošiti više vode nego što je potrebno. Na primjer, ako ostavite vodu da teče dok perete zube, mogli biste potrošiti značajnu količinu vode”, upozorila je Payal Bhalla.

Umjesto toga, predložila je: “Najbolje je prati zube u umivaoniku, a pritom zatvorite slavinu.”

druge vijesti