HELLO
HELLO! #HelloItsMe

Iako se osam sati sna obično prihvaća kao univerzalna norma, potrebe svake osobe za snom su različite, kako objašnjava dr. Chester Wu za Shape.com. Broj sati sna nije jedini faktor koji treba uzeti u obzir. Važna je i kvaliteta sna. Zapravo, čak i ako spavate osam sati, važno je da se svih osam sati sastoji od kvalitetnog sna. Ako nisu, mogli biste se probuditi omamljeni i mrzovoljni.

Na kvalitetu sna mogu utjecati alkohol, određeni lijekovi, apneja, stres i loša higijena spavanja. Ipak, postoje stvari koje možete učiniti kako biste promijeniti svoju rutinu i postali jutarnji tip osobe.

Kao i u mnogim aspektima života, razvijanje rutine spavanja zahtijeva isprobavanje različitih pristupa i učenje iz vlastitih iskustava. Istražite različite strategije za uspostavljanje noćne rutine, eksperimentirajte s trajanjem sna i isprobajte različite metode buđenja. Slijedeći ova tri koraka, s vremenom ćete primijetiti kako se lakše i lakše budite te prilagođavate rutinu vlastitim potrebama.

kvaliteta sna

Kako najlakše postati jutarnji tip?

Uspostavite rutinu spavanja i držite je se

Ispravan cirkadijalni ritam najvažnija je stvar koju možete učiniti za kvalitetu sna. Osim toga, pomoći će vam da se s vremenom lakše probudite. Za početak, pobrinite se da imate određenu rutinu spavanja, prema kojoj idete spavati i budite se u isto vrijeme svaki dan. Održavanje konzistentnog ritma spavanja pomaže vašem tijelu da se prilagodi određenom obrascu, što olakšava buđenje u isto vrijeme svaki dan.

 

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

 

Objavu dijeli Kaley_CuocoFrenchFan (@kaley_cuocofrenchfan)

Stvorite jutarnju rutinu

Jutarnje rutine mogu vam pomoći u započinjanju dana pozitivnom notom. Razmislite o aktivnostima koje biste željeli uključiti u svoju jutarnju rutinu. To može uključivati vježbanje, čitanje, meditaciju ili doručak. Kada stvorite ugodnu rutinu koja vas motivira, lakše ćete se probuditi s entuzijazmom.

Isto tako, dignite rolete i zavjese da biste pustili sunce u prostor jer prirodno svjetlo pokreće vaš mozak i sugerira mu da je dan. Puno bolje od toga nego da vas budi budilica, zar ne? Ako nemate odgovarajuće prozore ili osvjetljenje u spavaćoj sobi, čim se probudite izađite u brzu šetnju ili na jutarnju kavu, i to će imati isti učinak. To pokreće vaš cirkadijalni ritam na to da prepozna da je vrijeme za početak dana i to će imati utjecaja kasnije kad budete pokušavali zaspati.

 

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

 

Objavu dijeli 也圆 Yeyuan (@yeyuannnnn)

Izbjegavajte noćne stimulanse

Razmotrite svoje navike prije spavanja te identificirajte faktore koji bi mogli ometati kvalitetan san. Izbjegavajte kofein i teške obroke nekoliko sati prije spavanja, ograničite uporabu ekrana te osigurajte da vaša spavaća soba bude mirna i tamna. Smanjenje izloženosti svjetlu i stimulansima prije spavanja pomaže tijelu u pripremi za odmor.

druge vijesti