HELLO
HELLO! #HelloItsMe

Uz stručno vodstvo trenera Hrvatskog sportskog saveza gluhih te Zagrebačkog, Osječkog, Varaždinskog i Splitskog sportskog saveza gluhih, kao i volontera Kineziološkog fakulteta u Osijeku i volonterki Škole za medicinske sestre Vinogradska, polaznici su imali priliku okušati se u deset različitih sportova: nogometu, rukometu, košarci, plivanju, badmintonu, sportskoj gimnastici, atletici, judu, odbojci i padelu. Program je potpuno besplatan za sve sudionike, a osim treninga obuhvaćao je i „Radionice za razvoj djeteta u sportu” u organizaciji profesorice Marine Milković i studenata volontera Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta u Zagrebu te “Interaktivne radionice” koje je održala pedagoginja Ana Mihaljević. Za sudionike koji koriste isključivo hrvatski znakovni jezik, osigurani su komunikacijski posrednici kako bi im se omogućila potpuna participacija u svim sadržajima kampa.

Predsjednik Hrvatskog sportskog saveza gluhih, Oliver Lušić, istaknuo je važnost ovog programa za integraciju djece s oštećenjem sluha u sport:

Sportski kamp jednakih prilika predstavlja ključnu inicijativu za integraciju djece s oštećenjem sluha u sportske aktivnosti. Ovaj kamp nije samo prilika za djecu da sudjeluju u raznim sportovima, već im omogućuje da se osjećaju uključeno, prihvaćeno i ravnopravno. Kroz sport, djeca razvijaju samopouzdanje, stječu nove vještine i grade prijateljstva koja traju cijeli život. Posebno bih želio zahvaliti Ministarstvu turizma i sporta na njihovoj kontinuiranoj podršci. Njihova pomoć i vjerovanje u našu misiju čine moguće održavanje ovakvih programa koji mijenjaju živote naše djece. Također, veliko hvala našim partnerima – generalnom sponzoru Krašu, kao i donatorima Decathlonu i Kali čija velikodušna podrška omogućuje da ovaj kamp svake godine bude sve bolji i bogatiji sadržajem. Hvala svima koji su sudjelovali i doprinijeli uspjehu ovog kampa i zajedničkom stvaranju svijeta u kojem, kroz sport, svako dijete ima jednake prilike za rast i razvoj.”

Zadnji dan kampa održan je u legendarnoj dvorani Krešimira Ćosića gdje su odradili posljednji trening, a po završetku predsjednik HSSG-a, Oliver Lušić i Nataša Muždalo, voditeljica službe za razvoj sporta u Ministarstvu turizma i sporta svim su polaznicima podijelili medalje, diplome i Kraševe poklon vrećice.

Program uključivanja djece i mladih s oštećenjem sluha pokrenut od strane Hrvatskog sportskog saveza gluhih uz punu podršku Ministarstva turizma i sporta ulazi u četvrtu godinu i u njega je uključeno preko 150 djece s oštećenjem sluha od 4 do 18 godina. Program se trenutno provodi na području Zagreba i Splita, a cilj Hrvatskog sportskog saveza gluhih je proširiti u potpunosti program na cijelu Hrvatsku.  Organiziraju se sportski programi plivanja, gimnastike, atletike, nogometa, rukometa i mnogih drugih, a pokrenuta je i univerzalna sportska škola za one najmlađe, djecu s oštećenjem sluha od 4 do 7 godina.  Osim što se redovito održavaju u Zagrebu i Splitu, Sportski dani se od ove godine organiziraju i diljem Hrvatske s ciljem usmjeravanja i uključivanja gluhe djece i mladeži u sport, pružajući im tako mogućnost kvalitetnije socijalizacije, edukacije, mentalnog i fizičkog razvoja.

druge vijesti

grupa lelek

Ekskluzivno: Kako je nastala pjesma “The Soul of My Soul” i što publika može očekivati?

Glazba koja dolazi iz srca ima moć prodrijeti u najskrivenije kutke duše, a upravo takva je i pjesma The Soul of My Soul. Nastala iz dubokih emocija, ona nosi priču o gubitku, boli i unutarnjoj snazi, ali istovremeno pruža nadu i povezuje ljude kroz univerzalni jezik melodije. Autori Filip Lacković i Tomislav Roso nisu stvarali običnu skladbu – njihova misija bila je stvoriti umjetničko djelo koje može zasjati na velikoj pozornici poput Eurosonga. Svaka nota pažljivo je osmišljena, svaka riječ brižljivo birana kako bi prenijela emocije koje nadilaze granice jezika i kultura.

Celebrity News

23 veljače 2025