Malo je glazbenika na domaćoj sceni koji izazivaju euforiju kod publike kao što to radi Vesna Pisarović, pa ne čudi što je objava da će 10. studenoga održati koncert u zagrebačkoj Ciboni dočekana s oduševljenjem. Osim što će publika uživati u bezvremenskim hitovima poput „Jutro donosi kraj“, „Sasvim sigurna“, „Da znaš“ i mnogim drugima, cijela priča ima i posebnu, plemenitu notu. Naime, koncert je humanitarnog karaktera i dio je društveno odgovornog projekta „Pokaži srce“, koji za cilj ima unaprjeđenje zdravlja mladih sportaša kroz aktivnosti poput edukacija, kongresa te preventivnih pregleda. Vesna je gostujući u podcastu kod Ane Radišić najavila kako već nekoliko mjeseci sa svojim timom predano radi na pripremama za koncert te da vjeruje kako će publika uživati. Uz to, iznimno je veseli što je dio projekta u kojem će moći sport povezati s glazbom u korist mladih sportaša. A koncert stiže nedugo nakon što se Vesna oporavila od ozljede noge zbog koje je više od mjesec dana imala longetu, no to vrijeme je iskoristila za pisanje pjesama i kaže:
„Zadovoljna sam s onim što sam napisala. Pisanje je za mene, uz pjevanje, moja oaza. Nije jednostavno i stalno se borim s nekim svojim demonima, konstantnim propitkivanjem je li nešto dobro. No s druge strane, imaš samog sebe, svoju samokritičnosti, svoje vrijeme i volim biti u toj zoni“. Vesna se iz javnog života povukla na vrhuncu slave, prije gotovo 20 godina, a Ani Radišić je otkrila i kako je do toga došlo.
„Ono što me gurnulo i potaknuo da odem iz svijeta estrade prije gotovo 20 godina je bila želja da postanem glazbenica, a ne da budem samo pjevačica i imam limitirano glazbeno znanje. Sa stihovima sam uvijek znala da dobro stojim, ali za glazbu sam znala da sam limitirana. S 26 godina sam shvatila da se vrtim u krug, da imam nastupe do jutra, a nisam se osjećala u tome ugodno. Neko vrijeme sam tražila u čemu se trebam okušati, a onda se dogodilo da sam 2005. pjevala za Hrvate u Berlinu, a dan nakon toga sam otišla na koncert saksofonista Petera Brötzmanna, njemačkog improvizatora i tad sam shvatila da moram tražiti put gdje ću moći doći do energije kakvu je on stvorio na svom nastupu“, ispričala je Vesna. Nakon tog su krenule pripreme i godinu i pol kasnije upisala je konzervatorij u Den Haagu gdje je učila jazz pjevanje.
Školovanje je potom nastavila u Londonu i Berlinu, a povratak pop glazbi i hrvatskoj publici dogodio se 2018. godine.
Vesna Pisarović osvaja Zagreb
„Moja menadžerica Kristina me nazvala i pitala bi li htjela raditi koncert jer mi je uskoro 20 godina karijere. Ja sam tada stvarno svoju pop karijeru stavila sa strane, čak sam mislila napraviti performans sahranjivanja Vesne Pisarović, toliko daleko sam išla. Razmišljali smo o Lisinskom, i onda se dogodio poziv na brucošijadu u Zagrebu, a dva dana nakon toga sam trebala snimati jazz album za što sam se dugo spremala. Na toj brucošijadi se dogodila takva histerija, meni je to bilo potpuno čudno. To sad traje već pet godina i svaki put mislim da je taj koncert zadnji i da moram snimiti novi album, da ne mogu pjevati isto. Nekad mi se čini da mi se sve u životu događalo kad sam već odustala od toga“, iskreno je priznala pjevačica koja obožava nastupe i priznaje da osjeća veliku odgovornost prema publici, no s druge strane nije veliki pobornik javnih događanja.
„Vuk sam samotnjak, ali volim i ljude. Kad osjetim da doprinosim svojim prisustvom, pojavim se, ali nekad mislim da jednostavno nisam bitna da bih bila negdje“, pojasnila je glazbenica čiji se nastup u Ciboni s nestrpljenjem očekuje.
Ulaznice za glazbeni spektakl koji je dio plemenitog projekta „Pokaži srce“ možete pronaći na linku: https://www.entrio.hr/event/vesna-pisarovic-u-ciboni-14947 dok cijelo gostovanje popularne pjevačice kod Ane Radišić možete pogledati na Aninom You Tube kanalu te na audio platformama Apple Podcast, Spotify i Deezer.
U elegantnom ambijentu hotela DoubleTree by Hilton održava se Lash & Brow Business Conference, događaj koji donosi više od trendova – donosi priču, zajednicu i snagu znanja. Uspjeh je uvijek rezultat ulaganja u vještina, znanja i networking, a beauty segment koji se neprestano razvija uvijek je atraktivan i zanimljiv!
U bajkovitom ambijentu hotela Materra, smještenog usred slavonskih polja i ravnica, održan je iznimno ekskluzivan događaj pod nazivom Porsche Luxury Experience. Ovo jedinstveno iskustvo okupilo je odabrani broj uzvanika, koji su imali priliku uživati u kombinaciji vrhunske tehnologije i prirode istočne Hrvatske.
Na ovogodišnjem Greencajt festivalu, jedan od najzvučnijih gostiju dolazi iz srca Kopenhagena – Nick Curtin, chef i suvlasnik restorana Alouette, nositelja Michelinove zvjezdice i prestižne Michelinove zelene zvjezdice za održivost. Curtin je ime koje se sve češće spominje kada se govori o budućnosti fine dininga – onoj koja ne odustaje od vrhunske gastronomije, ali je duboko ukorijenjena u etici, transparentnosti i poštovanju prema prirodi.
Razgovor o životu, glazbi i riječima koje ostavljaju trag više nije rezerviran samo za kulturne priloge. U najnovijoj epizodi Špice s Macanom, kantautor Zlatan Stipišić Gibonni i novinar Ivo Šćepanović pričali su o tome kako pjesma može nadahnuti zbirku priča, pokrenuti razmišljanja i otvoriti pitanja identiteta i autentičnosti. Naizgled jednostavna tema, pretvara se u iskrenu, duboku i duhovitu priču o tome što nam je u životu važno, koliko slušamo jedni druge i što znači ostati vjeran sebi u svijetu prepunom buke.
Greencajt Film Festival održat će se 21. i 22. svibnja na Zagrebačkom velesajmu, u vanjskom prostoru Paviljona 13. u sklopu Greencajt festivala. Zahvaljujući partnerstvu s Raiffeisen Hrvatska, publiku očekuju dva dana ispunjena nagrađivanim dokumentarnim i autorskim filmovima – njih čak 80! Od očaravajućih prirodnih krajolika, drevnih plemena i njihovih kultura do priča o inovatorima koji pomiču granice – svaki film donosi novu perspektivu i nadahnuće, a ulaz je besplatan.
U srijedu je u Zagrebu otvoren prvi hrvatski Centar za zdravlje metabolizma, a tim povodom održan je i okrugli stol posvećen inzulinskoj rezistenciji - poremećaju koji pogađa gotovo 40 posto populacije te je povezan s razvojem više od 26 različitih bolesti, uključujući određene vrste karcinoma i povećan rizik od preuranjene smrti, osobito kod žena.