Ovo su znakovi da ste na pravome putu u životu
Možda se pitate jeste li na pravome putu u životu. Ovo su znakovi koji vam pomažu da utvrdite da jeste.
18 studenoga 2024
Nakon što ste oprali suđe, potrebno ga je osušiti. Stručnjaci su odabrali najbolji način.
Pronalaženje prave metode za sušenje suđa nije jednostavno. Ono se može svesti na niz čimbenika, od kojih većina ovisi o vremenu i prostoru, a to dvoje mnogima od nas nedostaje.
“Većina nas vjerojatno dopušta da udobnost vodi naše navike sušenja posuđa, ali postoji još jedan čimbenik koji treba uzeti u obzir: čistoća odabrane tehnike” kaže Myhanh Truong, specijalistica u tvrtki 3M Home Care, Auto, and Workspace.
Perilica posuđa može biti siguran i učinkovit način za izbjegavanje prijenosa bakterija prilikom sušenja posuđa, osobito ako se koristi ciklus dezinfekcije. Bree Lemmen, voditeljica brenda kuhinja Whirlpool, objašnjava zašto je tako: “Ciklus dezinfekcije obično će povećati toplinu tijekom glavnog pranja i završiti još toplijim završnim ispiranjem“. Ali ako ima vode koja se zadržava na vrhovima naopako okrenutih šalica, pukotinama u posuđu i drugim mjestima, pronalaženje alternativne metode sušenja moglo bi biti ključno.
Svi znamo da je cilj sušenja posuđa ukloniti vodu, no pravo je pitanje kako postići optimalne rezultate. Prema Truongu, najbolji način za to, i sa stajališta higijene i praktičnosti, je sušenje na zraku. “Nakon što se posuđe opere i stavi na stalak za sušenje, puštate prirodu i gravitaciju da idu svojim tokom”, objašnjava ona. “To se obično radi pomoću rešetke za sušenje“.
Postoje trenuci kada sušenje na zraku jednostavno neće pomoći – ili zato što nemate vremena ili zato što nemate prostora. Iz tog razloga ona i Lemmen predlažu dvije zamjenske mogućnosti.
Iako može biti sigurno koristiti ručnik za sušenje posuđa, postoje određeni čimbenici koje treba imati na umu, posebno kada je u pitanju odabir materijala i čistoća ručnika. “Tkanina od mikrovlakana smatra se najboljim materijalom za krpe za posuđe” kaže Truong. “Ako je posuđe mokro i nemate vremena ostaviti da se osuši na zraku, obrišite ga novom krpom od mikrovlakana prije nego što ga odložite”.
Izbjegavajte slaganje tanjura ili posuđa kada su mokri, jer Truong kaže da je to siguran način za razmnožavanje bakterija. “Ako morate koristiti krpu za posuđe za predmete koji se ne mogu sušiti na zraku, pokušajte prati ručnike što je češće moguće, idealno koristeći čisti ručnik svaki dan“, kaže Truong. “Također, ostavite ga da se osuši između dva korištenja“.
Korištenje krpe za suđe koja je mokra ili zaprljana može ponovno unijeti bakterije i druge nečistoće, dok čak i čiste krpe koje nisu od mikrovlakana mogu ostaviti za sobom vlakna i potencijalno druge elemente koje vjerojatno ne želite na svome suđu.
Stvari se mogu malo zakomplicirati kada je u pitanju određivanje najboljeg načina sušenja posuđa u perilici posuđa. “Iako je Heat Dry ciklus obično preferirana metoda, isti ciklus ne bi se trebao koristiti za svaku količinu suđa“, objašnjava Lemmen.
“Na primjer, ciklus dezinfekcije izvrstan je za velike količine suđa i povremeno dubinsko čišćenje, ali nije dobar za svakodnevno korištenje zbog dodatnog vremena, energije i vode koju troši“.
Ako vam vrijeme ili prostor ne dopuštaju, možda ćete morati ručno sušiti posuđe ili ga u kratkom roku staviti u perilicu posuđa. U tom slučaju postoje određene stvari koje treba izbjegavati, a to su prije svega papirnati ručnici.
Kao što Truong objašnjava, korištenje papirnatih ručnika bila bi rasipna opcija, osobito ako imate cijeli ormar suđa za obrisati.
Također, korištenje perilice može dovesti do manje nego idealnih rezultata – na primjer, unatoč velikoj potrošnji energije vaše suđe ipak može ostati mokro.
U predblagdanskom ozračju restorana Zinfandel’s organizatori Fooling Around by Fuliranje: Esplanade Zagreb hotel, kreativna agencija Kokoš ili jaje i MPG agencija pretpremijerno su predstavili gastronomsku ponudu ovogodišnjeg izdanja najsofisticiranijeg adventskog događanja u Zagrebu.
21 studenoga 2024
Na tereasi kultnog zagrebačkog kafića Kinoteka osvanula je kupola u kojoj možete popiti toplu čokoladu ili vino dok uživate u retro pjesmama s gramofona, lampicama i cozy atmosferi.
21 studenoga 2024
Poznati glumac Dušan Bućan u 48. godini postao je otac, a radosnu vijest s ponosom je podijelio. Njegova supruga, bivša manekenka Sara Hdagha, u srijedu je u zagrebačkoj bolnici na svijet donijela zdravu djevojčicu kojoj su dali ime Zoa.
21 studenoga 2024
Kći Hane Huljić i Petra Graše već je dovoljno velika da može krenuti i na ovakve zabavne i edukativne aktivnosti.
21 studenoga 2024
Fotografija s aligatorom izazvala je oduševljenje, ali i val kritika na društvenim mrežama.
21 studenoga 2024