Djelatnici Eiffelovog tornja štrajkaju: Što se dogodilo?
Naravno, turisti se i dalje mogu fotografirati s pogledom na slavnu znamenitost no u nju ne mogu ući.
21 veljače 202415:00
Dina PlevnikZamjenica glavnog urednika / Deputy editor
Turiste koji su ovih dana pristigli u Pariz kako bi ostvarili dugogodišnju želju i popeli se na Eiffelov toranj dočekalo je razočaranje kad su nekoliko metara ispred slavne znamenitosti zatekli natpis na kojem piše – ZATVORENO. Ovo je već drugi štrajk Eiffelovog tornja u razdoblju od samo nekoliko mjeseci. Mnoge zanima što ga je uzrokovalo, koliko će potrajati i kako će utjecati na aktivnosti u Parizu ovog proljeća.
Evo što smo sve doznali!
Zašto se dogodio štrajk Eiffelovog tornja?
Štrajk Eiffelovog tornja osoblje je objavilo zbog toga kako se upravlja spomenikom. Sindikati koji predstavljaju radnike tvrde da grad podcjenjuje troškove održavanja i preprodaje ulaznice, što opterećuje osoblje i predstavlja sigurnosne rizike za posjetitelje i zaposlenike.
Također je objavljeno da osoblje zahtijeva povećanje plaća u skladu s rastućim cijenama ulaznica.
Koliko dugo će Eiffelov toranj biti zatvoren?
Eiffelov toranj zatvoren je 19. veljače, a ostat će zatvoren najkraće do 22. veljače, stoji u obavijesti na službenoj stranici Eiffelovog tornja.
Mogu li turisti i dalje dolaziti?
Nije moguće popeti se na toranj dok je zatvoren zbog štrajka. Onima s e-ulaznicama za toranj savjetuje se da provjere svoj mail gdje ih očekuju upute.
Hoće li štrajkovi utjecati na Olimpijske igre?
Olimpijske igre u Parizu 2024. počinju tek na ljeto, a službena ceremonija otvaranja zakazana je za 26. srpnja. Još nije poznato hoće li osoblje na Eiffelovom tornju štrajkati tijekom Igara, no objavljeno je da je radnicima u javnom sektoru ponuđen bonus za odgađanje svih industrijskih akcija koje bi mogle utjecati na igre.
Što se dosad govorilo o štrajku?
Zajednička izjava sindikata CGT i FO pozvala je grad Pariz ‘da bude razuman sa svojim financijskim zahtjevima kako bi osigurao opstanak spomenika i tvrtke koja njime upravlja’, piše Timeout.
Ako vam je u posljednje vrijeme na društvenim mrežama počela iskakati reklama za Locanda alle Vigne, vinariju u talijanskoj regiji Friuli Venezia Giulia, niste jedini. Ova šarmantna enogastronomska oaza, smještena na svega tri sata vožnje od Zagreba, u posljednjih je nekoliko mjeseci postala jedno od najtraženijih izletišta za istinske hedoniste iz Hrvatske.
Hvar – otočni biser Jadrana koji svake godine oduševljava tisuće posjetitelja svojom bogatom poviješću, netaknutom prirodom i živopisnim noćnim životom.
Vukovar nije samo simbol hrvatske povijesti i otpora – on je i skriveni dragulj kontinentalne Hrvatske koji iznenađuje svojom ljepotom, emocijom i atmosferom koja se ne može prepričati, već mora doživjeti.
Smješten na obali Jadrana, između Zadra i Splita, Šibenik već godinama prkosi turističkim klišejima i postaje jedno od najuzbudljivijih odredišta Dalmacije.
Postoje gradovi koji ostavljaju trag na karti, i postoje oni koji ostavljaju trag na srcu. Zadar je upravo takav grad – spoj drevne povijesti, savršene mediteranske kulise, umjetnosti, kulture i one posebne topline koju osjećate čim zakoračite njegovim kamenim kalama.
Kad pomislimo na idealno ljeto, često zamišljamo zvuk valova, miris borova, sunce koje peče kožu i osvježava dušu. Srednja Dalmacija, s raskošnom obalom, šarmantnim gradićima i netaknutim prirodnim ljepotama, nudi upravo to – ljeto koje se ne zaboravlja, već pamti po svim osjetilima.