Djelatnici Eiffelovog tornja štrajkaju: Što se dogodilo?
Naravno, turisti se i dalje mogu fotografirati s pogledom na slavnu znamenitost no u nju ne mogu ući.
21 veljače 202415:00
Dina PlevnikZamjenica glavnog urednika / Deputy editor
Turiste koji su ovih dana pristigli u Pariz kako bi ostvarili dugogodišnju želju i popeli se na Eiffelov toranj dočekalo je razočaranje kad su nekoliko metara ispred slavne znamenitosti zatekli natpis na kojem piše – ZATVORENO. Ovo je već drugi štrajk Eiffelovog tornja u razdoblju od samo nekoliko mjeseci. Mnoge zanima što ga je uzrokovalo, koliko će potrajati i kako će utjecati na aktivnosti u Parizu ovog proljeća.
Evo što smo sve doznali!
Zašto se dogodio štrajk Eiffelovog tornja?
Štrajk Eiffelovog tornja osoblje je objavilo zbog toga kako se upravlja spomenikom. Sindikati koji predstavljaju radnike tvrde da grad podcjenjuje troškove održavanja i preprodaje ulaznice, što opterećuje osoblje i predstavlja sigurnosne rizike za posjetitelje i zaposlenike.
Također je objavljeno da osoblje zahtijeva povećanje plaća u skladu s rastućim cijenama ulaznica.
Koliko dugo će Eiffelov toranj biti zatvoren?
Eiffelov toranj zatvoren je 19. veljače, a ostat će zatvoren najkraće do 22. veljače, stoji u obavijesti na službenoj stranici Eiffelovog tornja.
Mogu li turisti i dalje dolaziti?
Nije moguće popeti se na toranj dok je zatvoren zbog štrajka. Onima s e-ulaznicama za toranj savjetuje se da provjere svoj mail gdje ih očekuju upute.
Hoće li štrajkovi utjecati na Olimpijske igre?
Olimpijske igre u Parizu 2024. počinju tek na ljeto, a službena ceremonija otvaranja zakazana je za 26. srpnja. Još nije poznato hoće li osoblje na Eiffelovom tornju štrajkati tijekom Igara, no objavljeno je da je radnicima u javnom sektoru ponuđen bonus za odgađanje svih industrijskih akcija koje bi mogle utjecati na igre.
Što se dosad govorilo o štrajku?
Zajednička izjava sindikata CGT i FO pozvala je grad Pariz ‘da bude razuman sa svojim financijskim zahtjevima kako bi osigurao opstanak spomenika i tvrtke koja njime upravlja’, piše Timeout.
Japan i Južna Koreja, dvije azijske zemlje bogate kulturom i tehnološkim inovacijama, dijele slične društvene vrijednosti, ali svaka nudi jedinstveno putničko iskustvo.
Putovati Europom nikada nije bilo lakše ni jeftinije nego upravo sad! S porastom takozvanih niskobudžetnih aviokompanija poput Ryanaira i EasyJeta, brzo se može doći do raznih prijestolnica starog kontinenta za stotinjak ili manje eura.
Glazbena scena ove godine svjedoči nečemu posebnom – nastupu koji će, prema riječima izvođača, biti prava oluja emocija, energije i vizualnog spektakla. S pjesmom "Južina", koja je već svojim spotom osvojila publiku, naš sugovornik sprema nastup na Dori koji neće ostaviti nikoga ravnodušnim.
Brady Corbet, redatelj filma Brutalist, otkrio je da unatoč velikom uspjehu filma i 10 nominacija za Oscara, živi na rubu siromaštva i nije zaradio ništa od svojih posljednjih filmova.