HELLO
HELLO! #HelloItsMe

Kome pomaže dobar izgled na poslu? Dok su proteklih godina brojna istraživanja govorila kako privlačni ljudi bolje prolaze na poslu, mnoge žene atraktivne vanjštine tome su se čudile jer se privlačne kolegice na poslu često nepravedno smatra manje inteligentnima, a uvijek postoje i šuškanja da su na poziciju stigle zahvaljujući ljepoti, uz nerijetke pogrdne komentare koji stižu od muških i ženskih kolega. Ipak, novo istraživanje otkriva kako se ideja o “uspjehu rezerviranom za privlačne” više odnosi na muškarce, piše NY Post.

Isto istraživanje otkrilo je da zgodni muškarci zarađuju više od onih koji su ocijenjeni kao “prosječni”.

Kome pomaže izgled na poslu

Atraktivan izgled na poslu prednost je za muškarce

“Zaboravite stereotip da žene koriste svoj izgled kako bi napredovale na poslu – zapravo su privlačni muškarci ti koji najviše profitiraju od svog izgleda na radnom mjestu”, piše NY Post koji donosi rezultate istraživanja provedenog na 11 583 Amerikanaca i to tijekom 20 godina.

Istraživanje su proveli istraživači s Polish Academy of Sciences, a objavljeno je u časopisu Social Science Quarterly.

“Fizička privlačnost važna je i za međugeneracijsku društvenu mobilnost muškaraca i žena, ali je važnija za muškarce”, ustvrdili su akademici, odbacujući staru tvrdnju da dobar izgled koristi ženama.

Istraživanje se fokusiralo na tri mjere društvene mobilnosti – obrazovanje, zanimanje i prihode, a jedan od glavnih zaključaka je činjenica da fizički privlačni muškarci imaju veću vjerojatnost da će biti društveno pokretljivi od muškaraca prosječne privlačnosti, govore istraživači.

Kome pomaže izgled na poslu

Atraktivan izgled na poslu pomaže kad su financije u pitanju?

“Rezultati pokazuju da muškarci mogu izvući više dobiti od privlačnosti nego žene i da, sa svakim korakom na ljestvici privlačnosti (vrlo privlačan, privlačan, neprivlačan, vrlo privlačan), muškarci povećavaju svoju prednost u mobilnosti prihoda”, izjavili su istraživači.

Otkrili su i da su vrlo privlačni muškarci mogli biti pokretljivi usprkos drugim čimbenicima koji su ih možda mučili, kao što su “socioekonomski položaj roditelja” i “uvjeti u susjedstvu u kojem su odrasli”, piše NY Post

Ponovit ćemo da je ovo istraživanje provedeno u Americi.

druge vijesti