Hodanje je od davnih dana poznato kao osnovna za održavanje zdravlja, no u posljednje vrijeme kao da smo zaboravili koliko je ta aktivnost važna.
Uz pomoć automobila, tramvaja ili električnog romobila stižemo u ured u kojem cijeli dan sjedimo, a zatim se jedva čekamo zavaliti na kauč i pogledati neku novu seriju, ili još bolje, onu koju smo pogledali već toliko puta, tako da sve dijaloge znamo napamet.
Hodanjem se uglavnom bave oni koji već ionako vježbaju, i koji često pokušavaju dostići brojku koja “običnim smrtnicima” zvuči nedostižno.
Stručnjaci stalno upozoravaju kako je hodanje jako važno za zdravlje pa predlažemo da ovaj članak iskoristite kao motivaciju i krenete u akciju!
Koliko koraka na dan treba napraviti da bismo poboljšali zdravlje?
Dugo smo vjerovali da je 10 000 koraka na dan idealan broj za postizanje tonusa mišića i održavanje tjelesne težine, no najnovije istraživanje objavljeno u European Journal of Preventative Cardiology sugerira da bi broj mogao biti znatno niži.
Istraživanje, koje je promatralo više od 226 000 ljudi u sedamnaest zemalja (što ga čini najvećim istraživanjem tog tipa do sada), otkrilo je koji je broj minimalan, ali također koristan, piše Marie Claire.
Koliko koraka na dan? 3 967 je dovoljno za početak!
Nećete vjerovati, ali stručnjaci koji su proveli ovo istraživanje tvrde da već i brojka od 3 967dnevnih koraka smanjuje vaše šanse smrtnosti od bilo kojeg uzroka, dok 2 337 koraka dnevno smanjuje vaše šanse za teže oboljenje od kardiovaskularnih bolesti.
Naravno, to su donje granice pa možete početi s njima, a zatim povećati brojku kad steknete kondiciju, kako biste postigli svoju idealnu formu.
Pitanje “Koliko koraka na dan radiš?” od sada će zvučati mnogo bolje, zar ne?
Loading ...
Još vijesti iz svijeta mode, ljepote, celebrityja, kraljevskih dvora, glazbe, putovanja, serija i filmova donosi vam Hello! Croatia.
U svijetu u kojem smo svakodnevno bombardirani brzom hranom, stresom i sjedilačkim načinom života, zdrav probavni sustav postaje tiha žrtva modernog tempa. No, ono što unosimo u tijelo ima moćnu ulogu – ne samo da nas hrani nego i liječi.
Zaboravi nadutost, napuhanost i čekanje "čudesnog" čaja — ovaj jelovnik dizajniran je da tvoju probavu pokrene kao sat. Prati ga sedam dana i pripremi se za olakšanje koje dolazi prirodno, snažno i temeljito.
Tema okusa sperme možda je tabu u svakodnevnim razgovorima, no sve je češća tema među parovima koji žele unaprijediti intimnost i međusobno zadovoljstvo. Iako se okus sjemene tekućine razlikuje od osobe do osobe, znanost i iskustva pokazuju da prehrana ima značajan utjecaj na aromu, teksturu i doživljaj.
Upotreba suplemenata za povećanje mišićne mase kod muškaraca može imati značajne negativne posljedice na seksualno zdravlje, uključujući smanjenje libida, erektilnu disfunkciju i hormonalnu neravnotežu.
U svijetu fitnesa, gdje su društvene mreže i estetika često važniji od znanstvene utemeljenosti, mnoge žene (i muškarci) izvode vježbe koje više štete nego koriste. Posebno je zabrinjavajuće kada te vježbe postanu trend koji promoviraju necertificirani "influenceri" bez stvarnog razumijevanja anatomije i biomehanike.
Najpoznatija domaća trenerica Suzana Štimac (Suzana Moj Trener) poznata je kao velika motivatorica koja nikada ne odustaje, a to je dokazala i novim izazovom koji je od sada dostupan njezinim vjernim online vježbačima i onima koji će to tek postati.
Iako ne postoji čarobni lijek koji će izbrisati vaše strije, ovo su neki od esencijalni savjeta kojih biste se trebali pridržavati želite li, s vremenom, poboljšali izgled strija i prevenirati nastanak novih.
Rodom iz Makarske, Marko Andrijašević se nakon 15 godina provedenih u Francuskoj vratio kući i pokrenuo Marendologiju - projekt čije fotografije i snimke ljeta u Dalmaciji vraćaju nas u djetinjstvo.