Francuska međunarodna škola u Zagrebu djecu oblikuje u samopouzdane mlade ljude i uspješne građane svijeta
Jučer je u Francuskom institutu održano predstavljanje Francuske međunarodne škole u Zagrebu (French International School of Zagreb – EFIZ) koja već gotovo tri desetljeća predstavlja središte visokokvalitetnog obrazovanja, ujedinjujući učenike iz različitih kultura i jezičnih sredina. Škola prati razvoj učenika od 2. do 18. godine i njeguje inovativan pristup učenju, multikulturalnost i europske vrijednosti.
Pod vodstvom ravnatelja Cyrila Jacquina i posvećenog nastavnog osoblja, škola pruža učenicima ne samo vrhunsko akademsko obrazovanje, već i okruženje u kojem se potiče kritičko razmišljanje, kreativnost i međukulturno razumijevanje. Program se temelji na francuskom nacionalnom kurikulumu, ali se nadograđuje međunarodnim obrazovnim pristupima koji omogućuju učenicima da se razvijaju u pravim građanima svijeta.
Francuska međunarodna škola nudi pripremu za studiranje u međunarodnoj sredini
“Izuzetno smo ponosni na ulogu koju ima Francuska međunarodna Škola u Zagrebu vezano uz obrazovanje djece iz različitih kulturnih sredina. Naša škola pruža ne samo vrhunsku akademsku podlogu, već i vrijednosti tolerancije, višejezičnosti i međunarodne suradnje, koje su ključne za uspjeh u današnjem globaliziranom svijetu. S ponosom mogu reći da EFIZ nastavlja rasti i razvijati se, nudeći učenicima najbolje uvjete za učenje, istraživanje i osobni razvoj. Nastavit ćemo ulagati u inovacije, kvalitetne nastavnike i raznolike obrazovne programe kako bismo učenicima omogućili svijetlu budućnost”, izjavio je predsjednik upravnog odbora Franck Sottou.
Francuska Međunarodna Škola u Zagrebu okuplja učenike različitih nacionalnosti u malim grupama kako bi se svakom učeniku mogli potpuno posvetiti, čime se stvara jedinstveno obrazovno okruženje. Višejezičnost je ključni stup razvoja svakog učenika – osim francuskog jezika, učenici usvajaju engleski i hrvatski jezik, a škola nudi i druge strane jezike kao dio svog bogatog kurikuluma. Ovaj pristup omogućava učenicima ne samo akademsku izvrsnost, već i pripremu za studiranje i rad u međunarodnim sredinama.
Francuska međunarodna škola u Zagrebu dio je prestižne mreže škola
EFIZ pridaje poseban značaj razvoju učenika kroz sport, umjetnost i kulturu. Škola organizira niz izvanškolskih aktivnosti, uključujući glazbene i dramske radionice, sportske klubove te međunarodne projekte koji potiču toleranciju, suradnju i timski duh. Sudjelovanje u sportskim i kulturnim događanjima omogućava učenicima da razviju samopouzdanje, socijalne vještine i osjećaj pripadnosti globalnoj zajednici.
Osnovana 1996. godine, EFIZ je dio prestižne mreže Agencije za francusko obrazovanje u inozemstvu (AEFE), koja okuplja 590 obrazovnih ustanova diljem svijeta pod nadzorom Ministarstva Europe i vanjskih poslova Francuske. Kao odobrena institucija ove mreže, EFIZ jamči izvanredan akademski standard i pripremu za globalne izazove budućnosti. Za više informacija o programu i upisima, posjetite www.efz.hr, a za rezervaciju termina s ravnateljem posjetite poveznicu.
Na ovogodišnjem Greencajt festivalu, jedan od najzvučnijih gostiju dolazi iz srca Kopenhagena – Nick Curtin, chef i suvlasnik restorana Alouette, nositelja Michelinove zvjezdice i prestižne Michelinove zelene zvjezdice za održivost. Curtin je ime koje se sve češće spominje kada se govori o budućnosti fine dininga – onoj koja ne odustaje od vrhunske gastronomije, ali je duboko ukorijenjena u etici, transparentnosti i poštovanju prema prirodi.
Razgovor o životu, glazbi i riječima koje ostavljaju trag više nije rezerviran samo za kulturne priloge. U najnovijoj epizodi Špice s Macanom, kantautor Zlatan Stipišić Gibonni i novinar Ivo Šćepanović pričali su o tome kako pjesma može nadahnuti zbirku priča, pokrenuti razmišljanja i otvoriti pitanja identiteta i autentičnosti. Naizgled jednostavna tema, pretvara se u iskrenu, duboku i duhovitu priču o tome što nam je u životu važno, koliko slušamo jedni druge i što znači ostati vjeran sebi u svijetu prepunom buke.
Greencajt Film Festival održat će se 21. i 22. svibnja na Zagrebačkom velesajmu, u vanjskom prostoru Paviljona 13. u sklopu Greencajt festivala. Zahvaljujući partnerstvu s Raiffeisen Hrvatska, publiku očekuju dva dana ispunjena nagrađivanim dokumentarnim i autorskim filmovima – njih čak 80! Od očaravajućih prirodnih krajolika, drevnih plemena i njihovih kultura do priča o inovatorima koji pomiču granice – svaki film donosi novu perspektivu i nadahnuće, a ulaz je besplatan.
U srijedu je u Zagrebu otvoren prvi hrvatski Centar za zdravlje metabolizma, a tim povodom održan je i okrugli stol posvećen inzulinskoj rezistenciji - poremećaju koji pogađa gotovo 40 posto populacije te je povezan s razvojem više od 26 različitih bolesti, uključujući određene vrste karcinoma i povećan rizik od preuranjene smrti, osobito kod žena.
U bečkoj koncertnoj i kazališnoj dvorani Das MuTh, ovog je vikenda održana 21. dodjela nagrada SozialMarie. Riječ je o prestižnoj nagradi za društvene inovacije koja se svake godine dodjeljuje projektima koji se ističu svojom originalnošću i učinkovitošću. Nagrađuju se inicijative koje na inovativan i održiv način odgovaraju na suvremene društvene izazove, nudeći pritom rješenja koja su nova, rijetka i primjenjiva kao inspiracija drugima. Projekti se koji se provode u Austriji, Mađarskoj, Češkoj, Slovačkoj, Sloveniji i Hrvatskoj. Od čak 401 prijave, projekt Centra mladih Ribnjak „Alternativna nastava“ osvojio je nagradu za društveno inovativan projekt.
Rodom iz Makarske, Marko Andrijašević se nakon 15 godina provedenih u Francuskoj vratio kući i pokrenuo Marendologiju - projekt čije fotografije i snimke ljeta u Dalmaciji vraćaju nas u djetinjstvo.