Brojni poznati s lakoćom zakoračili u budućnost u novim Slip-ins tenisicama
Što dobijemo kad spojimo umjetnost, znanost i tehnologiju? Remek djela hrvatskih i svjetskih
suvremenih umjetnika 20. stoljeća i revolucionarnu Skechers Hands free Slip-ins™ tenisicu.
Izložba “Budućnosti” koja je u travnju otvorena u Muzeju suvremene umjetnosti nastoji
osvijestiti važnost naše aktivne uloge u spašavanju vlastite budućnosti te propituje dva
pogleda na budućnost; jedan koji se temelji na progresivnom napretku i razvoju i drugi koji
napredak i rast vidi kao prijetnju planetu i svim živim bićima. Upravo je zato ova izložba bila
logično mjesto za upoznavanje s tenisicom budućnosti.
Skechers Slip-ins™ tenisice omogućuju najlakše i najbrže obuvanje, bez saginjanja i bez
korištenja ruku, zahvaljujući Skechers Hands Free Slip-ins™ tehnologiji. Dok ekskluzivni
jastučić Heel Pillow™ i Air-Cooled Memory Foam® uložak jamče udobnost, tenisica drži
stopalo sigurnim pri svakoj aktivnosti – s razlogom su ove tenisice oduševile i Snoop Dogga,
globalno Skechers zaštitno lice.
U udobnost i lakoću obuvanja uvjerili su se i brojni poznati – Jelena Veljača, Mirna Medaković Stepinac, Andrea Andrassy, Marijana Batinić, Antonija Blaće, Ana Begić Tahiri, Ana Maras Harmander, Mario Valentić, Slaven Kosanović Lunar i Lucija Lugomer te prošetali jednim od najljepših zagrebačkih muzeja uz stručno vodstvo i zakoračili u
budućnost u dva modela ovih tenisica: Ultra Flex 3.0 – Natural Step i Go Walk Flex.
Nakon posjeta izložbi, prisutne je zabavljao DJ Bizzo uz čiju su glazbu uživali na terasi
Muzeja.
Ako ste umorni od saginjanja kako biste vezali tenisice, zakoračite u udobnost bez napora
uz Skechers Hands Free Slip-ins™ koje možete pronaći na Skechers web stranici ili u
ovlaštenim maloprodajnim trgovinama.
Na ovogodišnjem Greencajt festivalu, jedan od najzvučnijih gostiju dolazi iz srca Kopenhagena – Nick Curtin, chef i suvlasnik restorana Alouette, nositelja Michelinove zvjezdice i prestižne Michelinove zelene zvjezdice za održivost. Curtin je ime koje se sve češće spominje kada se govori o budućnosti fine dininga – onoj koja ne odustaje od vrhunske gastronomije, ali je duboko ukorijenjena u etici, transparentnosti i poštovanju prema prirodi.
Razgovor o životu, glazbi i riječima koje ostavljaju trag više nije rezerviran samo za kulturne priloge. U najnovijoj epizodi Špice s Macanom, kantautor Zlatan Stipišić Gibonni i novinar Ivo Šćepanović pričali su o tome kako pjesma može nadahnuti zbirku priča, pokrenuti razmišljanja i otvoriti pitanja identiteta i autentičnosti. Naizgled jednostavna tema, pretvara se u iskrenu, duboku i duhovitu priču o tome što nam je u životu važno, koliko slušamo jedni druge i što znači ostati vjeran sebi u svijetu prepunom buke.
Greencajt Film Festival održat će se 21. i 22. svibnja na Zagrebačkom velesajmu, u vanjskom prostoru Paviljona 13. u sklopu Greencajt festivala. Zahvaljujući partnerstvu s Raiffeisen Hrvatska, publiku očekuju dva dana ispunjena nagrađivanim dokumentarnim i autorskim filmovima – njih čak 80! Od očaravajućih prirodnih krajolika, drevnih plemena i njihovih kultura do priča o inovatorima koji pomiču granice – svaki film donosi novu perspektivu i nadahnuće, a ulaz je besplatan.
U srijedu je u Zagrebu otvoren prvi hrvatski Centar za zdravlje metabolizma, a tim povodom održan je i okrugli stol posvećen inzulinskoj rezistenciji - poremećaju koji pogađa gotovo 40 posto populacije te je povezan s razvojem više od 26 različitih bolesti, uključujući određene vrste karcinoma i povećan rizik od preuranjene smrti, osobito kod žena.
U bečkoj koncertnoj i kazališnoj dvorani Das MuTh, ovog je vikenda održana 21. dodjela nagrada SozialMarie. Riječ je o prestižnoj nagradi za društvene inovacije koja se svake godine dodjeljuje projektima koji se ističu svojom originalnošću i učinkovitošću. Nagrađuju se inicijative koje na inovativan i održiv način odgovaraju na suvremene društvene izazove, nudeći pritom rješenja koja su nova, rijetka i primjenjiva kao inspiracija drugima. Projekti se koji se provode u Austriji, Mađarskoj, Češkoj, Slovačkoj, Sloveniji i Hrvatskoj. Od čak 401 prijave, projekt Centra mladih Ribnjak „Alternativna nastava“ osvojio je nagradu za društveno inovativan projekt.
Tea Viljevac Šarić žena je koja spaja nespojivo — ekonomiju i umjetnost, brojke i boje, analitičnost i maštu. Odrasla u dinamičnom poslovnom okruženju, naučila je vrijednost predanog rada, ali je od malih nogu osjećala da njezina strast živi u svijetu estetike.